Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sprawozdanie za rok 2007

W okresie od 01.01.2007 do 31.12.2007 Ośrodek udzielił następującej pomocy:

 • pomoc rzeczowa - 1096 osób,
 • pomoc terapeutyczna – 95 osób,
 • pomoc grupowa – 15 osób,
 • pomoc indywidualna – 66 osób,
 • pomoc telefoniczna – 14,
 • pomoc prawna - 122 osoby,
 • pomoc terapeutyczno - pedagogiczna - 54 osoby,
 • pomoc pedagogiczna - 56 osób,
 • pomoc psychologa - 197 osób,
 • terapia kulinarna - 144 razy,
 • znalazło schronienie 37 osób – 15 kobiet i 22 dzieci,
 • kobiety od 20 roku życia do 79 roku życia, dzieci od 4 miesięcy do 17 lat,
 • opuściło ośrodek 27 osób w tym 11 kobiet i 16 dzieci.

 

 

 • 23 lutego pracownicy Ośrodka uczestniczyli w uroczystościach z okazji Święta Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika oraz 230 lecia szkolnictwa w Piaskch. Dziękujemy za zaproszenie przez dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach.
 • 21.02.2007 roku nasz Ośrodek odwiedził Martin de Bruijn. Omówiliśmy współpracę z Martinem w wyposażeniu mieszkań socjalnych otrzymywanych przez nasze rodziny.
 • W dniu 4 marca wizyta wicemarszałka Krystyny Pośledniej województwa wielkopolskiego w BOIKU.
 • 2 kwietnia 2007 roku pracownicy Ośrodka uczestniczą w uroczystości zaślubin jeden z mieszkanek Ośrodka. Samochód Ośrodkowy stał się limuzyną państwa młodych a kierownik Ośrodka jej kierowcą. Pracownicy Ośrodka byli również fotografami na tej uroczystości.
 • Dnia 5 kwietnia o godzinie 12 w Kaplicy na Marysinie odbyło się Spotkanie Przedświąteczne pracowników Konwentu Zakonu Bonifratrów.
 • Zgłoszenie Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej do projektu „Nasze Przedszkole” otrzymało pozytywną opinię i zostało zarekomendowane do utworzenia w miejscowości Piaski alternatywnego przedszkola.
 • Przedszkole będzie w pełni finansowane w przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nowe przedszkole zacznie swoją działalność od maja 2007 roku, czynne będzie przez trzy dni w tygodniu po pięć godzin dziennie. Opiekę nad dziećmi zapewni wykwalifikowana kadra. Przedszkole przez rok finansowane będzie przez Fundusz i bezpłatne dla dzieci.
 • W dniu 30 maja 2007 nasz Ośrodek odwiedziła SEJMOWA KOMISJA SPRAW SPOŁECZNYCH, której towarzyszył wice starosta – pan Janusz Sikora.Członków Komisji (w skład której między innymi wchodzili wice minister B. Socha, poseł Cymański ) interesowały oprócz ogólnych warunków mieszkaniowo – bytowych także problemy socjalno – prawne.
 • 1 czerwca przy Domu Dziecka w Bodzewie po raz siódmy odbył się Festyn Rodzinny „ Powitanie lata” Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej był współorganizatorem tej imprezy.
 • 6 lipca nasz Ośrodek odwiedziła Pani Maria Krupecka – Pełnomocnik Wojewody, Wojewódzki Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
 • Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej otrzymał z Banku Zachodniego WBK dofinansowanie na wycieczkę do Wrocławia do ZOO.
 • Matki z dziećmi z Bonieraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie lipcu przebywały na kilkudniowym wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Leśniczówce Brzednia.
 • Ośrodek otrzymał dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej na remont dachu. Remont polegał na wymianie pokrycia dachowego na jednej stronie budynku.
 • 2 października kobiety i dzieci z Ośrodka wraz z personelem zwiedzały Muzeum Okręgowe w Lesznie. Wystawa nosiła tytuł „Afrykańskie tatuaże, fryzury i ozdoby.
 • 10 października zorganizowano wyjazd relaksacyjno – terapeutyczny dla dzieci i matek z naszego Ośrodka oraz dla dzieci z Familijnego przedszkola działającego przy naszym Ośrodku do Gospodarstwa Agroturystycznego w Ludwinowie.
 • 20 października z wizytą do Ośrodka przyjechał biskup Grzegorz Balcerek.
 • 31 października zakończyliśmy projekt w ramach programu „ Prowadzenie działań korekcyjno – edukacyjnych skierowanych do sprawców i ofiar przemocy w rodzinie”. Dofinansowanie realizacji zadania pochodziło z Urzędu Wojewódzkiego.
 • Kierownik Ośrodka uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, rola służb pierwszego kontaktu”. Poznań, 6 – 7 listopada 2007 17 i 18 listopada personel Ośrodka uczestniczył w dniach skupienia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Kraków Łagiewniki.
 • Kierownik Ośrodka brała udział w obchodach święta „ Dnia pracownika socjalnego” Święto to zostało zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
 • Ośrodek 20 listopada uczestniczył w powiatowej uroczystości z okazji dnia Pracownika Socjalnego w Krobi.
 • Pracownicy Ośrodka zakończyli roczne szkolenie pt. „Skuteczna Interwencja”, uzyskując certyfikaty trenerów „ART”.
 • Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w konferencji „ Bądźmy Razem” w Krotoszynie, w której również uczestniczyła pani Maria Krupecka – Pełnomocnik Wojewody, Wojewódzki Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania  Przemocy.
 • 30 listopada zakończyliśmy kolejny projekt, który był realizowany w naszym Ośrodku. Zadanie z zakresu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” pt. „A ja już się nie boję” Dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
 • 15 grudnia skończył się program korekcyjny dla sprawców wspierany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
 • Wspólna Ośrodkowa Wigilia personelu i mieszkanek.

23 lutego pracownicy Ośrodka uczestniczyli w uroczystościach  z okazji Święta Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika oraz 230 lecia szkolnictwa w Piaskch.

Dziękujemy za zaproszenie przez dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach.

21.02.2007 roku  nasz Ośrodek odwiedził Martin de Bruijn. Omówiliśmy współpracę z Martinem w wyposażeniu mieszkań socjalnych otrzymywanych przez nasze rodziny.

W dniu  4 marca  wizyta wicemarszałka Krystyny Pośledniej województwa wielkopolskiego w BOIKU.

2 kwietnia 2007 roku pracownicy Ośrodka uczestniczą w uroczystości zaślubin jeden z mieszkanek Ośrodka. Samochód Ośrodkowy stał się limuzyną  państwa młodych a kierownik Ośrodka jej  kierowcą. Pracownicy Ośrodka byli również fotografami na tej uroczystości.

Dnia 5 kwietnia o godzinie 12 w Kaplicy  na Marysinie odbyło się Spotkanie Przedświąteczne pracowników Konwentu Zakonu Bonifratrów.

Zgłoszenie Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej do projektu „ Nasze Przedszkole” otrzymało pozytywną opinię i zostało zarekomendowane do utworzenia w miejscowości Piaski alternatywnego przedszkola.

Przedszkole będzie w pełni finansowane w  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowe przedszkole zacznie swoją działalność od maja 2007 roku, czynne będzie przez trzy dni w tygodniu po pięć godzin dziennie. Opiekę nad dziećmi zapewni wykwalifikowana kadra. Przedszkole przez rok  finansowane będzie przez Fundusz i bezpłatne dla dzieci.

W dniu 30 maja 2007 nasz Ośrodek odwiedziła SEJMOWA KOMISJA SPRAW SPOŁECZNYCH, której towarzyszył wice starosta – pan Janusz Sikora.

Członków Komisji ( w skład której między innymi wchodzili wice minister B. Socha, poseł Cymański ) interesowały oprócz ogólnych warunków mieszkaniowo – bytowych także problemy socjalno – prawne.

 1 czerwca przy Domu Dziecka w Bodzewie po raz siódmy odbył się Festyn Rodzinny „ Powitanie lata” Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej był współorganizatorem tej imprezy.

Szóstego lipca nasz Ośrodek odwiedziła Pani Maria Krupecka – Pełnomocnik Wojewody, Wojewódzki Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej otrzymał z Banku Zachodniego WBK dofinansowanie na wycieczkę do Wrocławia do ZOO.

Matki z dziećmi z Bonieraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie lipcu przebywały  na kilkudniowym wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Leśniczówce Brzednia.

Ośrodek otrzymał dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej na remont dachu. Remont polegał na wymianie pokrycia dachowego na jednej stronie budynku.

Drugiego października kobiety i dzieci z Ośrodka wraz z personelem zwiedzały Muzeum  Okręgowe w Lesznie. Wystawa nosiła tytuł „Afrykańskie tatuaże, fryzury i ozdoby. 

Dziesiątego października zorganizowano wyjazd relaksacyjno – terapeutyczny dla dzieci i matek z naszego Ośrodka oraz dla dzieci z Familijnego przedszkola działającego przy naszym Ośrodku do Gospodarstwa Agro- turystycznego w Ludwinowie.

Dwudziestego października z wizytą do Ośrodka przyjechał  biskup Grzegorz Balcerek.

31 października  zakończyliśmy projekt w ramach programu „ Prowadzenie działań korekcyjno – edukacyjnych skierowanych do sprawców i ofiar przemocy w rodzinie”. Dofinansowanie realizacji zadania pochodziło z Urzędu Wojewódzkiego.

Kierownik Ośrodka uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji pt.  

„ Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, rola służb pierwszego kontaktu”. Poznań, 6 – 7 listopada 2007

17 i 18 listopada personel Ośrodka uczestniczył w dniach skupienia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Kraków Łagiewniki.

Kierownik Ośrodka brała udział w obchodach święta „ Dnia pracownika socjalnego” Święto to zostało zorganizowane przez  Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Ośrodek 20 listopada uczestniczył w powiatowej uroczystości  z okazji dnia 

Pracownika Socjalnego w Krobi.

Pracownicy Ośrodka zakończyli roczne szkolenie pt. „Skuteczna Interwencja”, uzyskując certyfikaty trenerów „ART.”. 

  Pracownicy Ośrodka uczestniczyli w konferencji „ Bądźmy Razem” 

w Krotoszynie, w której również uczestniczyła pani Maria Krupecka – Pełnomocnik Wojewody, Wojewódzki Koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania  

    Przemocy.

30 listopada zakończyliśmy kolejny projekt, który był realizowany w naszym

Ośrodku. Zadanie z zakresu „ Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” pt. „ A ja już  się nie boję” Dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w  

  Poznaniu.

15 grudnia skończył się program korekcyjny dla sprawców wspierany przez 

  Powiatowe Centrum  Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wspólna Ośrodkowa Wigilia personelu i mieszkanek.

Ogółem w 2007

pomoc rzeczowa 1096 osób

pomoc terapeutyczna – 95 osób

pomoc grupowa – 15 osob

pomoc indywidualna – 66 osób

pomoc telefoniczna – 14

pomoc prawna -122 osoby

pomoc terapeutyczno -pedagogiczna- 54 osoby

pomoc pedagogiczna -56 osób

pomoc psychologa 197 osób

terapia kulinarna 144 razy

od dnia 01.01.2007 roku znalazło schronienie 37 osób – 15 kobiet i 22 dzieci

kobiety od 20 roku życia do 79 roku życia  /dzieci od 4 miesięcy do 17 lat

opuściło ośrodek 27 osób w tym 11 kobiet i 16 dzieci